Tests

Nu er der 24 apparater i testen. Jeg tilfører løbende flere apparater efterhånden som jeg får fat i dem, og får tid til at teste dem.

Se også

Alle apparater (undtagen professionelle)

ModelTypeTotalKrRelABCDEFGH
Anova Bluetooth Stav 6,7 1.400 8,1 77885763
Anova WiFi 800WStav6,41.7006,967785863
Anova WiFi 900WStav7,01.7007,587785863
CASO SV 200Stav6,51.4007,888990085
CASO SV 500Bad6,31.7006,798980045
Cook & BakerStav5,12.0005,067760083
Grant PrimoBad6,73.0005,3710983086
iVideStav6,61.3008,468972884
KitchPro EpicuréStav6,390010,388970085
Lacor 620Bad5,73.7504,169970082
Melissa stickStav3,17006,205860075
OBH PrecisionBad6,01.8006,2688700109
Profi Cook tilberederBad4,77508,867840044
Profi Cook stickStav5,060011,257870075
SUU’ VEEDStav5,79009,368880085
Sous Vide Supreme DemiBad4,72.2004,346861085
Steba SV 1 PreciseBad3,47006,727550046
Steba SV 100 ProfessionalStav4,51.6305,038870066
Steba SV 2Bad5,41.1707,467680087
Steba SV 200 PROBad5,42.2904,958970086
Steba SV 50Stav6,780011,998890085
WittStav7,01.00010,688980677
Vægt30%15%10%10%10% 10% 10%5%
A – Temperatur-afvigelseE – Specifikationer, avancerede
B – Bygge-kvalitetF – Trådløst og app
C – BrugervenlighedG – Kapacitet
D – Specifikationer, basaleH – Medfølgende tilbehør

(C) sousvidebogen.dk 2017-19

PROFESSIONELLE APPARATER

ModelTypeTotalKrRelABCDEFGH
Grant VorticeStav7,86.0004,81010995083
Sammic SmartVideStav9,09.0005,091089109104
Vægt 30%%%%30%15%10%10%10% 10%10%5%
A – Temperatur-afvigelseE – Specifikationer, avancerede
B – Bygge-kvalitetF – Trådløst og app
C – BrugervenlighedG – Kapacitet
D – Specifikationer, basaleH – Medfølgende tilbehør

(C) sousvidebogen.dk 2017-19